KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325120
*
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:12:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:59:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Curt Sjöberg
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 17:59:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30